[ratemypost]
۴ دقیقه
جرمگیری-دندان

جرمگیری دندان

آنچه می خوانید...

جرمگیری دندان

برای بررسی سلامت دندان ها، افراد لازم است که هر 6 ماه یکبار به دندانپزشکی زیبایی مراجعه کنند و توسط دندانپزشک زیبایی معاینه شوند. دندانپزشک خوب پس از معاینه دندان ها می تواند تشخیص دهد که آیا بیمار دچار مشکلات دهانی و دندانی از قبیل بیماری های لثه شده است یا خیر.

چرا افراد به جرمگیری دندان نیاز دارند؟

عمدتا پس از مدتی دندان های افراد به دلیل وجود جرم و زرد شدن نیاز به جرمگیری دارد. جرم در واقع رسوبی است که روی دندان و لثه ایجاد می شود و می تواند باعث زردی دندان و بوی بد دهان شود. این جرم ها عمدتا بر اثر مصرف غذاها و سیگار و قلیان در سطح دندان ها تشکیل می شوند.
پس از انجام جرمگیری در دندانپزشکی زیبایی، دندان ها نسبت به قبل سفیدتر و زیباتر می شوند و اعتماد به نفس بیمار بالاتر می رود.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

جرمگیری-دندان
جرمگیری-دندان

انواع روش های جرمگیری دندان چیست؟

دندانپزشک زیبایی برای جرمگیری می تواند از ابزارهای دستی ، اولتراسونیک یا هر دوی آنها استفاده کند.

استفاده از ابزارهای دستی برای جرمگیری

ابزارهای دستی عمدتا برای دندان هایی که جرم و پلاک کمی دارند مناسب می باشد و در صورتی که میزان جرم و پلاک دندان زیاد باشد بهتر است از ابزار اتوماتیک اولتراسونیک استفاده شود.
در این روش دندانپزشک زیبایی با استفاده از یک جرمگیر دندان به صورت سطحی پلاک و جرم های دندان را از بین می برد.

استفاده از دستگاه اتوماتیک اولتراسونیک برای جرمگیری

در این روش دندانپزشک زیبایی از یک دستگاه مقیاس اولتراسونیک برای از بین بردن باکتری های پلاک استفاده می کند که این دستگاه دارای ارتشاعات صوتی می باشد. دستگاه اولتراسونیک جرم و پلاک را از سطح دندان ها و زیر خط دندان حذف می کند. در این روش گاهی ممکن است ادندانپزشک زیبایی در کنار استفاده از دستگاه اولتراسونیک ز ابزار دستی هم برای حذف جرم باقی مانده در دندان ها استفاده کند.

دکتر مجتبی صفار هرندی جرمگیری دندان را بهترین نحو ممکن برای بیماران خود انجام می دهد .جرمگیری دندان یکی از روش هایی است که دکتر هرندی دندانپزشک زیبایی بسیار در آن مهارت دارد و تخصص ویژه ای در انجام آن دارد . جهت انجام جرمگیری دندان می توانید با شماره هایی که در داخل سایت است تماس حاصل فرمائید .

آیا جرمگیری دندان ضرر دارد؟

از نظر علم پزشکی جرمگیری هیچ ضرری برای مینای دندان ندارد چون تمام دستگاه های جرمگیری که استفاده می شوند ایمنی و مطمئن هستند و این قدرت را ندارند که به مینای دندان آسیب برسانند.
بعضی از بیماران پس از جرمگیری اعلام می کنند که دندانشان حساس شده است در صورتی که این مساله به دلیل جرمگیری نیست و برای این اتفاق می افتد که قبل از جرمگیری، جرم دندان پیشرفت کرده و لثه و استخوان را تحلیل برده و جایگزین لثه شده در نتیجه وقتی دندانپزشک زیبایی این جرم ها را از روی دندان برمی دارد بیمار احساس می کند که بخشی از مینای دندان جدا شده است بنابراین دندان حساس تر می شود.
همچنین در صورتی که این جرم ها از روی دندان برداشته نشوند دندان به مرحله لق شدن می رسد.
پس حتما با نظر دندانپزشک زیبایی به صورت سالیانه جرمگیری را انجام دهید.

آیا استفاده از خمیر دندان های جرمگیر مناسب است؟

استفاده از خمیر دندان های جرمگیر تا حدی می تواند به از بین رفتن جرم دندان ها کمک کند ولی توجه به این نکته ضروری می باشد که از آنجایی که این خمیر دندان ها حاوی مقدار زیادی از مواد ساینده هستند می توانند در اثر استفاده زیاد به مینای دندان آسیب برسانند. در نتیجه بهتر است از این خمیر دندان ها به دفعات مکرر در هفته استفاده نشود.

سایر خدمات دکتر مجتبی صفار هرندی دندانپزشک زیبایی در تهران به شرح زیر هستند:

ارتودنسی

لامینیت دندان

کامپوزیت ونیرها

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − چهار =