دندان-شیری

دندان شیری

آنچه می خوانید...

دندان شیری

آیا می دانید انسان ها چرا دندان شیری در می آورند و چرا این دندان ها می افتند؟ در صورتی که دوست دارید با این موضوع آشنا شوید مقاله زیر را را مطالعه کنید.

همه افراد در طول زندگی دو مرتبه دندان در می آورند. یک سری دندان های دائمی برای زمان بلاغت و یک سری دندان شیری یا ریزنده برای دوره کودکی هستند. دندان های شیری یا ریزنده کوچکتر هستند وتعدادشان نیز کمتر است به این دلیل که فک کودکان کوچک است و نمی تواند سری کامل 32 دندانی را درون خود جای دهد.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

دندان-شیری
دندان-شیری

پس به جای آن ما زندگی را با 20 دندان شروع می کنیم که وقتی 6 ماهه هستیم شروع به درآمدن می کنند و وقتی 2 سال و نیمه هستیم کامل می شوند.

همانند دندان های دائمی دندان های شیری هم جفتی در می آیند یعنی وقتی یک جفت در فک پایین درآمده انتظار آن را داشته باشید که به زودی یک جفت در فک بالا در بیاید. این موضوع باعث جویدن و جایگیری و سایش در برابر دندان ها می شود.

وقتی بزرگ می شویم به دندان های جدیدی نیاز داریم چون بین آنها فاصله می افتد ولی به جای اینکه در آن فاصله ها دندان در بیاید دندان های قبلی ما می افتد و یک سری دندان جدید در می آوریم به همین دلیل به آنها ریزنده یا شیری می گوییم چون مانند درختان برگ ریز در مراحل خاصی از رشد می ریزند.

چهار دندان آسیای جدید در 5 یا 6 سالگی در می آیند سپس دندان های نیش شیری می افتند و جای آن را دندان های دائمی پر می کند.

دکتر مجتبی صفار هرندی در ارائه خدمات دندانپزشکی زیبایی تبحر بالایی داررند . جهت تعیین وقت با ایشان می توانید با شماره های  026705028-26705018 تماس حاصل فرمایید. همچنین برای مشاهده نمونه کارهای ایشان می توانید به اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

 

زمانی که به سن بلوغ می رسیم یک سری 28 دندانی دائمی داریم. سپس در طول زندگی 4 دندان آسیایی که به دندان های عقل شهرت دارند در انتهای دهان در می آیند. این دندان ها 100 میلیون سال پیش که فک ما بزرگتر بود بسیار مفید بودند ولی گذر زمان باعث شده که فک های ما کوچک شوند و این دندان ها باعث فشار به بقیه دندان ها می شود و ممکن است ایجاد درد کند و به همین دلیل است که خیلی از افراد به دندانپزشک زیبایی مراجعه می کنند و آنها را می کشند.

نتیجه گیری

دندان های دائمی ما با گذر زمان ساییده و شکسته می شوندپس تا زمانی که می توانید مواظب آنها باشید چون تنها دندان هایی هستند که دارید. در نتیجه لازم است به طور منظم به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید تا دندان های شما معاینه شوند.

سایر خدمات دکتر مجتبی صفار هرندی دندانپزشک زیبایی در تهران به شرح زیر هستند:

ارتودنسی

لامینیت دندان

کامپوزیت ونیرها

جراحی لثه

اصلاح طرح لبخند

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی،ایشان متولد 1353 در تهران هستند.ایشان تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان البرز تهران گذرانده اند و سال 79 از دانشگاه سراسری ایران فارغ التحصیل شده اند. شروع فعالیت حرفه ای خود را از سال 1383 در تهران، با راه اندازی 2 کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشکی بطور شبانه روزی بنام های سیرنا و کلینیک دکتر هرندی و یک مطب تخصصی بنام خودشان با انجام کلیه خدمات ارتودنسی، لامینیت و جراحی زیبایی دندان و … شروع کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *