دکتر مجتبی صفار هرندی » مقالات » بلیچینگ یا لمینیت دندان؟
۴ دقیقه
بلیچینگ یا لمینت

بلیچینگ یا لمینیت دندان؟

آنچه می خوانید...

بلیچینگ یا لمینت دندان؟

اکثر بیمارانی که برای سفید کردن دندان های خود به دندانپزشک مراجعه می کنند در ابتدا این سوال را مطرح می کنند که آیا لمینت انجام دهند یا بلیچینگ؟ تفاوت بلیچینگ و لمینیت چیست؟

ما در این مقاله سعی داریم به این سوال متدوال متقاضیان بلیچینگ پاسخ دهیم. با مطالعه این مقاله احتمالا بهترین روش سفید کردن دندان های خود را خواهید یافت. با ما همراه باشید.

بلیچینگ یا لمینت
بلیچینگ یا لمینت

فیلم بلیچینگ دندان

در اینجا توضیحات آقای دکتر مجتبی صفارهرندی دندانپزشک زیبایی در تهران را مشاهده می کنید.

 

 

 

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان در واقع یک فرآیند زیبایی در دندانپزشکی است که در آن با از بین بردن همه رنگدانه ها و لک های دندان اقدام به سفید کردن دندان ها می نمایند. لک های به وجود آمده در دندان ممکن است به تدریج و به دلیل مصرف مواد غذایی یا استعمال دخانیات بر روی دندان ها به وجود آمده باشند. در این روش چیزی به دندان ها اضافه نمی شود و بیمار در حین بلیچینگ دندان دردی را احساس نمی کند.

پس برای بلیچینگ دندان های خود نگران نباشد. بلیچینگ دندان می تواند هم در مطب و هم در منزل و هم تلفیقی از هر دو روش صورت بگیرد.

لمینت دندان 

لمینت همچنین یکی از روش های سفید کردن دندان ها می باشد که در آن یک لایه ی خارجی به سطح دندان ها چسبانده می شود . این کار به دو روش بالینی و لابراتوری صورت می گیرد .

این دو روش هر کدام به شرح ذیل می باشد

بالینی : در روش بالینی دندانپزشک به همراه مواد ترمیم دندان ها را سفید می کند. این روش شامل کامپوزیت ها می شود.

لابراتوری : در این روش دندانپزشک از دندان ها قالبی مهیا می کند و بعد لابراتور لمینت ها را که اصولا از جنس سرامیک شیشه ای هستند می سازد و در آخر این لمینت ها بر روی دندان ها چسبانده می شوند.

مقاوم بودن لمینیت به عوامل ذیل بستگی دارد

با توجه به اینکه موادی بر روی دندان ها قرار می گیرد میزان مقاومت این مواد به عواملی بستگی دارد که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم:

  • رعایت نکات بهداشتی
  • بررسی دقیق نحوه چیدمان دندان ها
  • سایز لمینت نسبت به دندان ها
  • اندازه تراشی که باید به هر دندان داد
  • بسته شدن دو فک و اندازه درگیری و یکسان بودن دندان ها

بلیچینگ یا لمینیت

اکنون که از هر دو روش توضیح مختصری داده شد باید به مبحث انتخاب بپردازیم که لمینت یا بلیچینگ را انتخاب کرد ؟

تجربه و مهارت نشان داده است که بیشتر بیمارانی که دندان هایشان را بلیچینگ کرده اند پس از چندین سال لمینت را انتخاب می کنند . دلیل اینکه در روش بلیچینگ رنگ دندان ها اصولا پس از گذشت چند سال به حالت اولیه خود بر می گردد . اما در لمینت رنگ دندان ها به صورت همیشگی ثابت خواهند ماند .

توصیه می شود حتما نظر پزشک را هم در تصمیم گیری خود دخیل کنید چون دندانپزشک خود با تجربه و مهارتی که دارد می تواند بهترین تصمیم را  بر طبق رنگ پوست و دندان ها برای شما بگیرد .

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان

با توجه به اینکه بلیچینگ دندان روشی ارزان و سریع برای سفید کردن دندان هاست، متقاضیان و علاقمندان زیادی برای انجام آن نیز وجود دارد. اما به یاد داشته باشید که برای بالا بردن ماندگاری سفیدی دندان ها لازم است تا به نکاتی توجه کنید. ما در اینجا مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان را ذکر می کنیم:

  • بعد از بلیچینگ دندان استعمال دخانیات، سیگار و قلیان ممنوع.
  • مصرف کافئین و قهوه و نوشیدنی های رنگ دار را کاهش دهید.
  • در صورت مصرف مواد غذایی رنگ دار دهان خود را بشویید.
  • بهداشت دهان و دندان خود را بیش از پیش رعایت کنید. استفاده از نخ دندان و مسواک را به صورت روتین انجام دهید.
  • در صورتی که بلیچینگ دندان را در منزل انجام می دهید طبق تجویز پزشک مصرف نمایید. استفاده بیش از اندازه از بلیچینگ نه تنها موجب سفیدتر شدن دندان ها نمی شود بلکه ممکن است به مینا دندان شما آسیب برساند.

در انتها

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مختصر و مفیدی در مورد بلیچینگ و لمینیت دندان ارائه دهیم. به خاطر داشته باشید برای انجام خدمات زیایی به بهترین دندانپزشک زیبایی در تهران مراجعه کنید. تمام موارد را با تجویز و مشورت پزشک انجام دهید تا نتیجه ای رضایت بخش حاصل شود.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر صفار هرندی

سایر خدمات دکتر صفار هرندی :

اصلاح طرح لبخند

لامینیت دندان 

ارتودنسی

بلیچینگ دندان

کامپوزیت ونیر ها

راه های رتباطی

 ۶۶۷۵۰۱۰۰

۲۶۷۰۵۰۱۸

۲۶۷۰۵۰۲۸0

 

صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی در کلینیک دندانپزشکی خود در مرکز شهر تهران می توانند به شما در درمان مشکلات دهان و دندان و همچنین انجام خدمات زیبایی ددندان از جمله کامپوزیت، لمینیت، بلیچینگ، ایمپلنت و ... کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *