دکتر مجتبی صفار هرندی » دندانپزشکی زیبایی » سفید کردن دندان با بلیچینگ
۳ دقیقه
سفید کردن دندان با بلیچینگ

سفید کردن دندان با بلیچینگ

آنچه می خوانید...

سفید کردن دندان با بلیچینگ

سفید کردن دندان با بلیچینگ روشی است که برای زیبا تر کردن دندان ها استفاده می شود  . به روش ژل هایی می توانیم دندان ها رو از رنگ طبیعی روشن تر کنیم همان گونه که می دانید موارد مختلفی می تواند در تغییر رنگ دندان تاثیر گذار باشد که عبارتست از :

  • چای
  • قهوه
  • سس های کچاب
  • دخانیات
  • الکل
  • مواد غذایی رنگ دار

عملکرد بلیچینگ دندان

بلیچینگ روند بسیار ساده ای دارد و آسیب رسان نیست عملکرد انجام بلیچینگ به این صورت است که با یک ژل که لثه را پروتکت می کند ابتدا لثه کامل پوشانده می شود و با دستگاهی سفت می کنند که اضافاتی که روی دندان استفاده می شود باعث سوختگی لثه نشود بعد یک ژنی که بیس آن اکسیژن های فعال است مخلوط می شود و روی دندان گذاشته می شود. باید دقت کرد که بلیچینگ برای دندان های طبیعی است و برای دندان هایی که روکش دارند و یا ترمیم های کامپوزیت دارند اثری نمی گذارد و آن دندان ها رو به هیچ عنوان سفید نمی کند بنابراین پزشک باید ابتدا مطمئن شود که دندان ها دندان های سالمی است بعد از بلیچینگ می توانیم آن ژلی که لثه را پروتکت کرده جهت این که آسیبی نزند جدا کنیم همان گونه که در مشاهده خواهید کرد چند درجه رنگ دندان روشن تر می شود .

سفید کردن دندان با بلیچینگ یکی از روش های زیبایی دندان و اصلاح طرح لبخند می باشد . دکتر مجتبی صفار هرندی دندانپزشکی زیبایی  تمامی روش های سفید کردن دندان را برای بیماران خود به نحو احسن انجام می دهد .

 البته این تغییر رنگ در افراد متفاوت است در بعضی یک درجه و در بعضی افراد چند درجه روشن تر می شود و بعد از آن ژل کامل شست و شو داده می شود و بیمار می تونه از وسایل بهداشتی مثل مسواک ، نخ دندان و سایر وسایل استفاده کند تا رنگ دندان دیر تر برگردد .

مراقبت بعد از سفید کردن دندان

در بلیچینگ باید دقت شود تا از دخانیات از الکل ها از شراب های قرمز و مواد غذایی رنگ دار کمتر استفاده شود تا ماندگاری بهتری داشته باشد .

به طور کلی روند بلیچینگ روندی است که بسیار آسیب کمی به دندان وارد می کند و حتی در بسیاری از موارد آسیبی وارد نمی کند .

آیا بلیچینگ دندان می تواند با عوارض به همراه باشد؟

در صورتی که پزشک تجربه ی کافی داشته باشد هیچ گونه عوارضی نخواهد داشت در غیر این صورت به طور مثال امکان دارد ژل ما پوشش کامل دندان را نداده باشد و یک نقاطی همچنان بدون بلیچینگ باقی بماند یا این که لثه گوشه ای از آن آسیب دیده باشد و دچار سوختگی شود که بلافاصله بعد از 24 ساعت برطرف می شود.

صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی،ایشان متولد 1353 در تهران هستند.ایشان تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان البرز تهران گذرانده اند و سال 79 از دانشگاه سراسری ایران فارغ التحصیل شده اند. شروع فعالیت حرفه ای خود را از سال 1383 در تهران، با راه اندازی 2 کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشکی بطور شبانه روزی بنام های سیرنا و کلینیک دکتر هرندی و یک مطب تخصصی بنام خودشان با انجام کلیه خدمات ارتودنسی، لامینیت و جراحی زیبایی دندان و … شروع کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *