۳ دقیقه
ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال

آنچه می خوانید...

ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال نوع دیگر از ارتودنسی نامریی محسوب می شوند. که برای افرادی مناسب می باشد که از وجود ارتودنسی در دهان خود خجالت می کشند. ارتودنسی لینگوال یک روش درمانی است که در آن دستگاه ارتودنسی (براکت ، سیم و الاستیک) در پشت دندان ها (سمت زبان) قرار می گیرد. براکت های لینگوال به دلیل  موقعیت مکانیشان بعضی وقت ها “براکت داخلی” نیز نامیده می شوند برخلاف براکت های معمولی که در قسمت بیرونی دندان ها قرار داده می شوند.

مزایای استفاده از ارتودنسی لینگوال

اصلی ترین مزیت استفاده از ارتودنسی لینگوال این است که غیر قابل دیدن است

اگر کسی با دقت به درون دهانتان را ببیند امکان دارد متوجه دستگاه ارتودنسی شما بشود(به خصوص اگر ارتودنسی لینگوال را روی دندان های پایینی استفاده کنید).

برای افرادی  که از وجود ارتودنسی در دهان خود رنج می برند بسیار مناسب است.

توانایی ارتودنسی لینگوال برای برطرف کردن مشکلات پیچیده مانند تغییر ارتفاع دندان ، چرخش دندان و بستن فضای خالی بین دندان بیشتر است .

اگر که بیمار بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت نکند در صورت ایجاد تغییر رنگ  در پشت دندان خواهد بود و قابل مشاهده نیست

ارتودنسی لینگوال
معایب استفاده ارتودنسی لینگوال

یک از بزرگترین  معایب ارتودنسی لینگوال این است که استفاده و نسب  آن در دهان سخت می باشد

به طور کلی قرار ملاقات هایی که با دکترتان در طول دوره درمان گذاشته می شود زمان بیشتری نبست به ارتودنسی ثابت نیاز دارد زیرا نصب کردن براکت های لینگوال به دلیل موقعیتی که در داخل دهان دارند کمی مشکل است .با این حال ، با پیشرفت مداوم در طراحی سیستم لینگوال، این نقاط ضعف، خیلی کم به عنوان یک مشکل به حساب می آیند.
بیمارانی که دندان هایشان به شدت رو هم قرار می گیرد امکان دارد  وقتی در حال جویدن و بستن دندان هایشان هستند نیروهای سنگینی بر روی براکت ها وارد کنند.

چه کسانی می توانند به وسیله ی ارتودنسی لینگوال درمان شوند؟

مناسب ترین راه (و در واقع تنها راه) برای فهمیدن این موضوع که آیا براکت های لینگوال می تواند برای شرایط شما استفاده شود یا خیر این است که ۱ جلسه مشاوره با یک متخصص ارتودنسی ترتیب دهید.با این حال در بیشتر موارد ، اکثر بزرگسالان و نوجوانان کاندید خوبی برای ارتودنسی لینگوال هستند.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر صفار هرندی

سایر خدمات دکتر صفار هرندی :

اصلاح طرح لبخند

لامینیت دندان 

ارتودنسی

بلیچینگ دندان

کامپوزیت ونیر ها

راه های رتباطی

 ۶۶۷۵۰۱۰۰

۲۶۷۰۵۰۱۸

۲۶۷۰۵۰۲۸0

صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی در کلینیک دندانپزشکی خود در مرکز شهر تهران می توانند به شما در درمان مشکلات دهان و دندان و همچنین انجام خدمات زیبایی ددندان از جمله کامپوزیت، لمینیت، بلیچینگ، ایمپلنت و ... کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *