دکتر مجتبی صفار هرندی » ارتودنسی » ارتودنسی نامرئی
۳ دقیقه
ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

آنچه می خوانید...

اشخاصی که دندان های بد فرم و ناهماهنگی دارند و نمی خواهند نشانه های درمان ارتودنسی شان دیگران را با خبر سازد می توانند از روش درمانی ارتودنسی نامرئی بهره گرفته و مراحل درمانی خود را به بهترین نحو انجام دهند. این ارتودنسی به سختی توسط اطرافیان قابل تشخیص است و بر خلاف روش مرسوم، هیچ گونه جلب توجهی به همراه نخواهد داشت. و خبری از براکت ها و سیم کشی های مرسوم نیست. در نتیجه فرد قادر است بدون حس نگرانی در مدت دوره درمان لبخند بزند.

عملکرد ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی، تاکنون در سطح دنیا طرفداران زیادی پیدا کرده است و کارآمدی این روش به همه اثبات شده است. این سیستم با استفاده از تکنولوژی عکس برداری ۳ بعدی و رادیوگرافی دندان قابل انجام می باشد و برای هر بیمار با کمک عکس ها قالب خاصی تهیه خواهد شد.

پلاک های ارتودنسی متحرک بوده و فرد می تواند حین غذا خوردن، مسواک و مصرف نخ دندان آن ها را خارج نماید. طبق نظر دندان پزشک، و تجویز وی لازم است پلاک ها عوض شوند.

با گذشت زمان و رعایت موارد درمانی، دندان ها به تدریج جا به جا شده و در جای معین خود قرار می گیرند. لازم است بیمار هر ۶ هفته یک بار برای اطلاع از پیشرفت درمان به دندانپزشک زیبایی خود مراجعه کند. طول دوره درمان در روش ارتودنسی نامرئی عموما ۹ تا ۱۵ ماه زمان بر است. این مدت زمان بستگی به شرایط بیمار داشته و در افراد مختلف متفاوت است.

ارتودنسی نامرئی

سایر مزایای ارتودنسی نامرئی

همان طور که گفته شد، ارتودنسی نامرئی متحرک است و فرد می تواند آزادانه از انواع مواد غذایی استفاده نموده، مسواک بزند و از نخ دندان بهره بگیرد.

استفاده از این نوع ارتودنسی خیلی راحت است و در ساخت آن فلز نقشی ندارد. در نتیجه هیچ گونه حساسیت و خراشی در دهان ایجاد نخواهد شد.

دیگر مزیت این روش در عدم استفاده از سیم کشی این است که برای تنظیم سیستم ارتودنسی نیازی به صرف زمان زیاد در مطب نیست. رویه بهبودی دندان ها از همان ابتدا این درمان مشخص خواهد بود.

نتایج درمان ارتودنسی نامرئی

در صورت رعایت توصیه های پزشکی مدت زمان درمان با ارتودنسی نامرئی در بزرگسالان تا یک سال به طول می انجامد. البته این زمان بستگی به وضعیت دندان ها و شرایط فیزیکی بیمار دارد. و در مورد نوجوانان این دوره زمانبرتر خواهد بود و گاه تا 18 ماه طول می کشد.

برای رفع بسیاری از ناهنجاری های دندانی و ایجاد نظم در قرارگیری این اعضا ارتودنسی نامرئی تجویز می شود. طبق نظر خیلی از پزشکان پلاک های فلزی توانایی درمان برخی از به هم ریختگی ها و ناهنجاری ها را ندارند و لازم است روش های درمانی دیگری برای نظم دهی به دندان ها پیش بینی کرد. در رابطه با هزینه ارتودنسی باید گفت هزینه بستگی به بهم ریختگی دندان هر فرد دارد.

صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی در کلینیک دندانپزشکی خود در مرکز شهر تهران می توانند به شما در درمان مشکلات دهان و دندان و همچنین انجام خدمات زیبایی ددندان از جمله کامپوزیت، لمینیت، بلیچینگ، ایمپلنت و ... کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *