دکتر مجتبی صفار هرندی » کامپوزیت دندان » انواع کامپوزیت دندان
۳ دقیقه

انواع کامپوزیت دندان

آنچه می خوانید...

انواع کامپوزیت دندان

در سال های اخیر استفاده از کامپوزیت ها به منظور ترمیم دندان ها و اصلاح طرح لبخند گسترش یافته است. با توجه به اهمیت کامپوزیت ها در دندانپزشکی لازم است از لحاظ دوام و کیفیت نیز قابل اطمینان باشند به همین دلیل در این مقاله قصد داریم درباره انواع کامپوزیت دندان و سایر ویژگی های آن مطالبی را ارائه نماییم پس در ادامه با ما همراه باشید.

 اصلاح طرح لبخند

انواع کامپوزیت دندان

کامپوزیت های مورد استفاده در دندانپزشکی به موارد زیر تقسیم می شوند که عبارتند از:

1- کامپوزیت ماکروفیل

کامپوزیت های ماکروفیل یا درشت دانه اولین نوع از مواد کامپوزیتی محسوب می شوند که اندازه ذرات آنها بین 10 تا 50 میکرومتر می باشد که نسبت به کامپوزیت های کنونی درشت محسوب می شوند که موجب می شد زیبایی ظاهری دندان ها به طور واضح تحت تاثیر قرار گیرد ولی مزیت آن مقاومت بالای آن و دشواری پولیش دندان ها می باشد.

2- کامپوزیت میکروفیل

کامپوزیت های میکروفیل یا ریز دانه نسل تکامل کامپوزیت های ماکروفیل می باشند که از ذرات کوچکتر از 100 نانومتر، رزین های پرکننده و مواد پلیمری ساخته شده اند. کامپوزیت های میکروفیل به دلیل مقاومت پایین برای دندان های خلفی مناسب نیستند و بیشتر برای دندان های جلو به منظور زیبایی استفاده می شوند.

اصلاح طرح لبخند

3- کامپوزیت های هیبرید، میکروهیبرید و نانوهیبرید

کامپوزیت های هیبرید علاوه بر اینکه دارای مقاومت و استحکام بالا می باشند دارای قابلیت پولیش و زیبایی نیز می باشند.

میکروهیبریدها به عنوان نسل جدید کامپوزیت ها دارای ذراتی کوچکتر از 100 نانومتر تا 1 میکرومتر  هستند بنابراین از مقاومت و زیبایی بالایی برخوردار می باشند.

فیلم کامپوزیت دندان
فیلم کامپوزیت دندان

جدیدترین نسل کامپوزیت های هیبریدی، نانو هیبریدها هستند که از ترکیب ذرات نانو و کامپوزیت های هیبریدی ساخته شده اند و در درمان های ترمیمی و زیبایی دندانپزکی کاربرد بالایی دارند.

دکتر مجتبی صفار هرندی در ارائه خدمات دندانپزشکی زیبایی تبحر بالایی دارند . جهت تعیین وقت با ایشان می توانید با شماره های 026705028-26705018 تماس حاصل فرمایید. همچنین برای مشاهده نمونه کارهای ایشان می توانید به اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

طول عمر کامپوزیت دندان

نحوه مراقبت از کامپوزیت دندان ها مانند سایر دندان های طبیعی از اهمیت بالایی برخوردار است و در میزان طول عمر کامپوزیت تاثیر بسزایی دارد. در حالت کلی اگر افراد به خوبی از کامپوزیت های خود مراقبت کنند و به بهداشت دهان و دندان خود توجه کنند می توانند تا چندین سال از کامپوزیت ها استفاده کنند. مدت ماندگاری نیز با توجه به میزان مراقبت بین 1 تا 10 سال متغیر است.

قیمت کامپوزیت دندان

بسیاری از افراد درباره قیمت کامپوزیت دندان سوال می کنند. پاسخ ما این است که هزینه کامپوزیت دندان با توجه به فاکتورهای متعددی مانند کیفیت مواد اولیه، مهارت دندانپزشک زیبایی و نوع کامپوزیت سنجیده می شود.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی انواع کامپوزیت دندان و طول عمر آن پرداختیم. دکتر صفارهرندی در انجام این روش دارای تبحر بالایی هستند و توصیه ما به شما این است برای انجام کامپوزیت دندان به بهترین دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید. در صورت نیاز با مشاوره نیز می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی،ایشان متولد 1353 در تهران هستند.ایشان تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان البرز تهران گذرانده اند و سال 79 از دانشگاه سراسری ایران فارغ التحصیل شده اند. شروع فعالیت حرفه ای خود را از سال 1383 در تهران، با راه اندازی 2 کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشکی بطور شبانه روزی بنام های سیرنا و کلینیک دکتر هرندی و یک مطب تخصصی بنام خودشان با انجام کلیه خدمات ارتودنسی، لامینیت و جراحی زیبایی دندان و … شروع کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *