دکتر مجتبی صفار هرندی » دندانپزشکی زیبایی » تفاوت لومینیرز با لامینیت
۳ دقیقه
تفاوت لومینیرز با لامینیت

تفاوت لومینیرز با لامینیت

آنچه می خوانید...

تفاوت لومینیرز با لامینیت

لومینیرز و لامینیت هر دو روش درمانی برای داشتن لبخند زیبا و پوشاندن عیوب دندان ها می باشند. این دو روش شباهات و تفاوت های بسیاری باهم دارند که توسط دندانپزشک زیبایی و ترمیمی انجام می شود. برای انتخاب بهتر لازم است که با ویژگی های هر دو روش وشباهات و تفاوت های آن ها آشنا شویم.

لامینیت

به طور خلاصه لامینیت یک روش درمانی است که برای اصلاح طرح لبخند ، ، تغییر و مرتب کردن رنگ دندان‌ها و تصحیح رنگ دندان‌ها مورد استفاده قرار گرفته و توسط دندانپزشک زیبایی انجام می‏شود.

مراقبت از لامینیت ها‏

افتادن ، شکستگی ،  اختلال در چسبندگی با دندان و لب پر شدن بیشترین قسمت آسیب های لامینیت ها را تشکیل می دهند که قابل ترمیم هستند.همانند دندان های طبیعی ، لامینیت ها نیز نیاز به توجه و مراقبت داشته و نیاز است که حداقل دوبار در روز با مسواک و یکبار با نخ دندان تمیز شوند.لازم است که از خوردن و گاز زدن خوراکی های سفت مانند هویج یا شکستن اجسام خود داری کرد.

تفاوت لومینیرز با لامینیت

طول عمر لامینیت

به طور متوسط ، طول عمر لامینیت ها را می توان ده سال دانست که البته بستگی بسیار زیادی به مراقبت بیمار و تبحر دندانپزشک دارد. البته ممکن است که در لامینیت ها تغییر رنگ ایجاد شود که قابل ترمیم است.

لومینیرز

لومینیرز پوشش بسیار نازکی از مواد پلی اتیلنی است که مانند ناخن‎ها‏ی مصنوعی به دندان‌ها چسبانده می‏شود و برای پوشش قسمت قابل رویت دندان مورد استفاده قرار می گیرد. از روش لومینیرز برای درمان نامرتبی دندان‌ها ،  فاصله بین دندان‌ها ، بد شکلی ،  بد رنگی و کوتاه بودن دندان‌ها استفاده می شود که برای نصب آن نیاز به تراش دندان نیست. البته از این روش نمی توان برای درمان تغییر سایز و فرم دندان استفاده نمود.نکته قابل توجه اینکه در این روش درمانی در اثر برجسته شدن دندان ها امکان آسیب به لثه وجود دارد به همین دلیل در بیشتر موارد دندانپزشک زیبایی ترمیمی ، روش لامینیت را بر لومینیرز ارجح می داند.

 

 نحوه درمان لومینیرز

روش درمانی لومینیرز در دو جلسه انجام می‌شود. جلسه اول برای قالب گیری از دندان های بیمار و جلسه دوم برای قرار گیری پروتزها روی دندان ها. معمولا فاصله بین دوجلسه چیزی در حدود سه یا چهار هفته خواهد بود و مواد مورد استفاده دارای 5 سال گارانتی بین المللی می باشد

تفاوت لومینیرز با لامینیت

 

1- به دلیلی برجسته شدن دندان ها در روش لومینیزر ، امکان آسیب به لثه بالاست که در روش لامینیت اینطور نیست.

2- در روش درمانی لومینیرز شکل اصلی دندان حفظ می شود در صورتی که در روش لامینیت دندان ها تراش داده می شوند و درصورتی که بیمار پس از مدتی تمایل به برگشت دندان هایش به صورت اولیه را داشته باشد این کار به دلیل تراش دندان ها غیر ممکن خوهد بود.

3- مدت دوام لومینیرز ، 20 سال است و مدت دوام لمینیت ، 10 سال تخمین زده شده است.

4-هزینه درمانی روش لامینیت عموما 20 تا 30 درصد کمتر از روش لومینیرز است.

5- روش لامینیت نسبت به لومینیرز از سرعت عمل پایین تری برخوردار است که جلوگیری از اتلاف وقت بیمار و دندانپزشک زیبایی ترمیمی برای روش لومینیرز ویژگی مثبتی است.

6– در روش لامینیت ممکن است بیمار دچار حساسیت کوتاه مدت شود که به زودی رفع می شود. اما در روش  لومینیرز امکان حساسیت به مواد غذایی گرم و سرد وجود دارد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر صفار هرندی

سایر خدمات دکتر صفار هرندی :

اصلاح طرح لبخند

لامینیت دندان 

ارتودنسی

بلیچینگ دندان

کامپوزیت ونیر ها

راه های رتباطی

 ۶۶۷۵۰۱۰۰

۲۶۷۰۵۰۱۸

۲۶۷۰۵۰۲۸0

 

 

صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی در کلینیک دندانپزشکی خود در مرکز شهر تهران می توانند به شما در درمان مشکلات دهان و دندان و همچنین انجام خدمات زیبایی ددندان از جمله کامپوزیت، لمینیت، بلیچینگ، ایمپلنت و ... کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *