دکتر مجتبی صفار هرندی » لامینیت های دندان » تفاوت جرم گیری دندان و لامینیت
۲ دقیقه
تفاوت جرم گیری دندان و لامینیت

تفاوت جرم گیری دندان و لامینیت

آنچه می خوانید...

تفاوت جرم گیری دندان و لامینیت

جرم گیری دندان و لامینیت ، هردو به داشتن لبخندی زیبا و دندان های سفید و براق کمک فراوانی می کنند.

درصورتی که بهداشت دهان  و دندان رعایت نشود ،باعث زردی ،جرم گرفتن و خرابی دندان ها می شود.البته زردی و بدرنگی در دندان ها می تواند علل مختلفی داشته باشد :

ناشی از سیگار ،رنگ های غذایی ،داروهای مصرفی ،استفاده ی بیش از حد از فلوراید،نقایص مینایی و…باشد.اگر جرم و زردی دندان ناشی از این عوامل باشد با کمک قلم های جرم گیری دندان این رسوبات را می توان ازروی دندان پاک نمود.سفد کردن دندان ها با کمک جرم گیری هیچ گونه ساییدگی روی مینای دندان ایجاد نمی کند اما در روش های دیگر سفید کردن دندان  که هنوز بسیاری از پزشکان برای استفاده از این روش ها باهم اختلاف نظر دارند این است که،روی مینای دندان مواد شیمیایی می گذارند و  بعد از این عمل رنگ دندان ها تغییر می کنند.

تفاوت جرم گیری دندان و لامینیت

علیرغم تصورات برخی مردم که جرم گیری را برای دندان ها مضر می پندارند ، جرم گیری نه تنها برای دندان ها مضر نیست بلکه با از بین بردن مواد خشن و پلاک میکروبی سطح دندان ها ، باعث سلامت لثه ها می شود.

اما وقتی که زردی دندان ها مربوط به عدم رعایت بهداشت نباشد وامری ژنتیکی باشد ،سفید کردن دندان ها با جرم گیری نمی تواند نتیجه بخش باشد و تنها با کمک لامینیت دندان ها می توانیم از شر این زردی و بدرنگی خلاص شد.

لامینیت چیست؟

لامینیت لایه ای از مواد همرنگ دندان است که برای اصلاح فرم،شکل،طول،رنگ و از بین بردن فاصلات بین دندان است.لامینیت دونوع دارد:

کامپوزیت

که در مطب پزشک ساخته می شود.مزیت لامینیت های کامپوزیتی این است که اولا قیمت آنها به نسبت ارزان تر است ،ثانیا تراش کمتری دارند در نتیجه از زیبایی بالاتری برخوردار هستند.این روش سفید کردن دندان به کمک لامینیت از جنس کامپوزیت یکی از اولین و بهترین روش ها برای درمان زردی و بدرنگی دندان ها است.

سرامیک

که در لابراتور ساخته می شود.

لامینیت های سرامیکی نسبت به لامینیت های کامپوزیتی از کیفیت بالاتر،ثبات رنگ بیشترو زیبایی بیشتری برخوردار هستند .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر صفار هرندی

سایر خدمات دکتر صفار هرندی :

اصلاح طرح لبخند

لامینیت دندان 

ارتودنسی

بلیچینگ دندان

کامپوزیت ونیر ها

راه های رتباطی

 ۶۶۷۵۰۱۰۰

۲۶۷۰۵۰۱۸

۲۶۷۰۵۰۲۸0

 

صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی در کلینیک دندانپزشکی خود در مرکز شهر تهران می توانند به شما در درمان مشکلات دهان و دندان و همچنین انجام خدمات زیبایی ددندان از جمله کامپوزیت، لمینیت، بلیچینگ، ایمپلنت و ... کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *