۳ دقیقه
عوارض بلیچینگ دندان

5 عوارض بلیچینگ دندان

آنچه می خوانید...

عوارض بلیچینگ دندان از دغدغه های افرادی است که اقدام به استفاده از این روش سفید کردن دندان می‌کنند. اما باید در نظر بگیرید که با رعایت برخی نکات می‌توانید از این عوارض جلوگیری کنید. در این مقاله به بررسی عوارض دندان می‌پردازیم.

5 عوارض بلیچینگ دندان

عوارض بلیچینگ دندان چیست؟

حساسیت دندان یکی از شایع ترین عوارض بلیچینگ دندان است. مواد سفید کننده مورد استفاده در این فرآیند می توانند به طور موقت حساسیت دندان را به خصوص به محرک های سرد یا گرم افزایش دهند. این حساسیت معمولاً خفیف و گذرا است و مدت کوتاهی پس از درمان فروکش می کند. استفاده از خمیر دندان طراحی شده برای دندان های حساس و پرهیز از غذاها و نوشیدنی های بسیار گرم یا سرد می تواند به کاهش این ناراحتی کمک کند.

تحریک لثه

در طول درمان‌های سفید کردن دندان، گاهی اوقات مواد سفیدکننده با لثه‌ها تماس پیدا می‌کنند که منجر به تحریک لثه می‌شود. این امر می تواند منجر به قرمزی، درد یا حساسیت موقت در بافت لثه شود. پیروی از دستورالعمل های ارائه شده توسط دندانپزشک یا سازنده محصول برای به حداقل رساندن خطر تحریک لثه مهم است. اگر هر گونه تحریکی رخ دهد، معمولاً طی چند روز خود به خود برطرف می شود.

نتایج ناهموار

در برخی موارد، سفید کردن دندان ها ممکن است منجر به نتایج ناهموار یا غیر یکدست شود، به طوری که نواحی خاصی از دندان ها سفیدتر از بقیه به نظر می رسند. دلیل آن می تواند تغییر در مینای دندان یا توزیع لکه ها روی دندان اتفاق بیفتد. در حالی که درمان های حرفه ای سفید کننده دندان که توسط دندانپزشک انجام می شود این خطر را به حداقل می رساند. مشاوره با دندانپزشک می تواند به رفع هر گونه نگرانی و اطمینان از نتایج مطلوب کمک کند.

ناراحتی موقت

در طول و بعد از درمان های سفید کردن دندان، برخی از افراد ممکن است ناراحتی موقت یا سوزش خفیف در دندان ها و لثه ها را تجربه کنند که می تواند به دلیل قرار گرفتن دندان ها در معرض مواد سفید کننده یا استفاده از نوارهای سفید کننده رخ دهد. این ناراحتی معمولا در مدت کوتاهی فروکش می کند، اما اگر ادامه پیدا کرد یا شدید شد، مهم است که با دندانپزشک خود مشورت کنید.

افزایش حساسیت دندان

در حالی که حساسیت دندان یک عارضه جانبی رایج است، برخی از افراد ممکن است به دنبال درمان های سفید کننده دندان، حساسیت به طور موقت افزایش یابد. استفاده از خمیردندان برای دندان‌های حساس، اجتناب از غذاهای بسیار گرم یا سرد و حفظ بهداشت دهان و دندان می تواند به مدیریت این افزایش موقت حساسیت کمک کند.

صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی،ایشان متولد 1353 در تهران هستند.ایشان تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان البرز تهران گذرانده اند و سال 79 از دانشگاه سراسری ایران فارغ التحصیل شده اند. شروع فعالیت حرفه ای خود را از سال 1383 در تهران، با راه اندازی 2 کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشکی بطور شبانه روزی بنام های سیرنا و کلینیک دکتر هرندی و یک مطب تخصصی بنام خودشان با انجام کلیه خدمات ارتودنسی، لامینیت و جراحی زیبایی دندان و … شروع کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *