دکتر مجتبی صفار هرندی » کامپوزیت دندان » ماندگاری کامپوزیت دندان
۳ دقیقه
ماندگاری کامپوزیت دندان

ماندگاری کامپوزیت دندان

آنچه می خوانید...

ماندگاری کامپوزیت دندان یکی از دغدغه‌های افرادی است که علاقمند به انجام کامپوزیت هستند. اغلب تصور می کنند لمینیت های سرامیکی دچار مشکل و یا تخریب نمی شوند. در رابطه با ماندگاری لمینیت های دندان باید به این نکته دقت داشته باشید که لمینیت ها مانند دندان های خود فرد نیاز به مراقبت و رعایت موارد بهداشتی دارد . همانطور که در اثر عدم رسیدگی به دندان ها ، دندان دچار پوسیدگی و آسیب می شود ، لمینیت های دندانی نیز دچار آسیب و تخریب می شوند و البته عدم توجه به آن می تواند از عمر مفید آن ها بکاهد. در این مطلب درباره ماندگاری کامپوزیت دندان توضیح داده شده است.

رعایت موارد بسیار ساده در جهت حفظ کلی دندان ها می تواند طول عمر و ماندگاری کامپوزیت دندان را بالا برده و البته باعث زیبایی و جذابیت دو چندان دندان های شما باشد. ماندگاری لمینیت های کامپوزیتی به چند عامل بستگی دارد که در ابتدا روش قرار گیری و نحوه کارگذاری لمینیت ها برروی دندان ها می‌باشد.

روش کار دندانپزشک زیبایی جهت ماندگاری کامپوزیت دندان

روش کار دندانپزشک زیبایی و تجربه وی در زمینه زیبایی دندان می تواند تاثیر به سزایی در آنچه شما انتظار دارید و آنچه از نتیجه بدست می آورید دارد. یک دندانپزشک ماهر و با تجربه علاوه بر تهیه دندان های بسیار زیبا و طراحی لبخند شکیل و دوست داشتنی برای شما نیاز به مهارت، دقت، تجربه، هنر و ظرافت دو چندان برای این کار دارد.

در صورتی که کامپوزیت‌ها به صورت غیر اصولی و بدون تجربه برروی دندان ها قرار بگیرد، ممکن است در روزهای اول بسیار زیبا و شکیل باشد اما رفته رفته آثار تخریبی آن ظاهر می شود و صد البته آسیب های وارده به دندان های اصلی شما نیز نفوذ خواهد کرد. در بسیاری از موارد که دندانپزشک بدون توجه به مینای دندان و وارد شدن آسیب به آن ونیر کامپوزیت ها را برروی دندان قرار می دهد متوجه خواهید شد که دندان های اصلی بسیار آسیب می بینند و علاوه بر آن کامپوزیت ها نیز دچار تخریب می شوند و چه بسا در این موارد نیاز به برداشتن کامپوزیت ها و شاید کشیدن دندان ها باشد. بنابراین در انتخاب دندانپزشک زیبایی باید دقت جامع و کافی را داشته باشید.

مراقبت های بهداشتی جهت ماندگاری کامپوزیت دندان

همانطور که بیان شد روش های مراقبتی که برای حفظ دندان ها به کار می گیرید تاثیر به سزایی در ماندگاری دندان ها دارد، هرچند که دندانپزشک کار خود را به خوبی انجام داده باشد و با اصول دندانپزشکی کامپوزیت ها را بر روی دندان های شما فرم داده باشد، باز هم نیاز به مراقبت و نیز رعایت موارد بهداشتی از جانب شما خواهد بود. کامپوزیت ها مانند دندان ها رنگ پذیر هستند از این رو نیاز است تا بعد از خوردن قهوه و یا چای دندان های خود را مسواک کنید، مسواک زدن تاثیر به سزایی در سفیدی این نوع لمینیت ها دارد . در ادامه نباید آجیل های سفت بخورید و با دندان های خود وسایل فلزی و سنگی را گاز نگیرید. مراقبت های شما از دندان های لامینیت شده می تواند عمر آن ها را به بیش از ده سال برساند.

صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی،ایشان متولد 1353 در تهران هستند.ایشان تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان البرز تهران گذرانده اند و سال 79 از دانشگاه سراسری ایران فارغ التحصیل شده اند. شروع فعالیت حرفه ای خود را از سال 1383 در تهران، با راه اندازی 2 کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشکی بطور شبانه روزی بنام های سیرنا و کلینیک دکتر هرندی و یک مطب تخصصی بنام خودشان با انجام کلیه خدمات ارتودنسی، لامینیت و جراحی زیبایی دندان و … شروع کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *