دکتر مجتبی صفار هرندی » پرسش و پاسخ » متداول ترین سوالات بلیچینگ دندان
۵ دقیقه

متداول ترین سوالات بلیچینگ دندان

آنچه می خوانید...

بلیچینگ یا سفید کردن دندان روشی نوین با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه است که می تواند در داشتن لبخندی زیبا نقش بسزایی داشته باشد. اما اگر در مورد این روش زیبایی دندان اطلاعات کاملی ندارید لازم است تا پاسخ اولین سوالاتی که با آن مواجه می شوید را بدانید. ما در این مقاله به تعدادی از متداول ترین سوالاتی که مراجعین دکتر مجتبی صفار هرندی دندانپزشک زیبایی برای بلیچینگ دندان مطرح می کنند پاسخ می دهیم.

آیا بلیچینگ به مینای دندانم آسیب می زند؟

یکی از متداول ترین سوالات مراجعین برای انجام بلیچینگ دندان این است آیا انجام این کار سلامتی دندان هایم را به خطر می اندازد یا خیر؟ در پاسخ می توان گفت که خیر. در صورتی که کار کاملا اصولی و توسط یک دندانپزشک متبحر صورت گیرد و شما نیز در انجام مراحل بلیچینگ در منزل زیاده روی نکنید مشکلی برای مینای دندان و سلامتی دندان های شما پیش نخواهد آمد.

ماندگاری بلیچینگ دندان چقدر است؟

زمانی که شما برای انجام بلیچینگ اقدام می کنید برای ماندگاری این سفیدی در دندان های شما زمان های متفاوتی را مطرح می کنند که می تواند از 6 ماه تا 1 سال متغیر باشد.

این تفاوت زمانی کاملا بستگی به رعایت شما و نگهداری شما از دندان هایتان دارد که می تواند ماندگاری بلیچینگ را بیشتر یا کمتر کند.

اما باید بدانید که بلیچینگ دندان ماندگاری مادام العمر و همیشگی ندارد.

هزینه بلیچینگ دندان چقدر است؟

هزینه بلیچینگ دندان به نسبت خدمات زیبایی دیگر در دندانپزشکی مانند لمینیت دندان و کامپوزیت بسیار مقرون به صرفه و کمتر است.

اما شاید با مراجعه به چند مرکز دندانپزشکی متوجه تفاوت قیمت بلیچینگ دندان در مراکز مختلف باشید.

لازم است بدانید تجهیزات و لوازم مورد استفاده، تبحر و مهارت پزشک، شوابق شغلی و تحصیلی دندانپزشک، مواد مورد استفاده برای انجام بلیچینگ دندان که نکته بسیار مهم و حائز اهمیتی است در برآورد هزینه نهایی نقش بسزایی دارد.

برای انتخاب دندانپزشک خود هزینه و قیمت را در اولویت قرار ندهید تا تجربه ای رضایت بخش از خدمات زیبایی داشته باشید.

انواع بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان به سه روش صورت می گیرد که در اینجا به این روش ها اشاره می کنیم:

 1. بلیچینگ دندان در مطب
 2. بلیچینگ دندان در منزل
 3. بلیچینگ دندان با لیزر

 

مراحل انجام بلیچینگ دندان به چه صورت است؟

برای انجام بلیچینگ دندان بستگی دارد که کدام یک از سه روش بلیچینگ را انتخاب کنید.

شما میتوانید با مراجعه به مطب بهترین دندانپزشک در تهران با مشاوره و استفاده از تجریبات دندانپزشکتان یکی از سه روش بلیچینگ را که برای دندان های شما مناسب است را انتخاب کنید.

آیا بلیچینگ دندان محدودیت سنی دارد؟

بلیچینگ دندان برای دندان های شیری و کودکان انجام نمی شود. حداقل سن برای انجا م بلیچینگ دندان 17 سال است برای کسانی که با بدرنگی و زردی دندان مواجه هستند بلیچینگ دندان می تواند انتخاب مناسبی باشد.

بهترین دندانپزشک زیبایی برای بلیچینگ دندان در تهران کیست؟

برای انتخاب دندانپزشک خود برای انجام خدمات بلیچینگ لازم است تا تحقیقات لازم و کافی را انجام دهید. سوابق شغلی و تحصیلی دندانپزشک را بدست آورید و میزان رضایت مراجعین از گرفتن خدمات در مرکز مورد نظر را بسنجید.

آیا بلیچینگ دندان عوارض دارد؟

اولین عوارضی که ممکن است بعد از بلیچینگ دندان برای شما پیش بیاید حساسیت دندانهای شما در مصرف مواد خوراکی است که این حساسیت کاملا طبیعی است و بعد از 3 روز به کلی برطرف می شود.

اگر برای انجام بلیچینگ از مواد نامرغوب استفاده شود ممکن است مواد تا مینای دندان شما رفته و در آنجا رسوب کند و اکسید شود. در واقع یکی از  متداول ترین عوارض ممکن برای انجام بلیچینگ دندان آسیب به مینای دندان است که با مراجعه به دندانپزشک متبحر تا حدود زیادی از بروز این عوارض کاسته می شود.

مراقبت های بعد از بلیچینگ دندان چیست؟

اگر بلیچینگ دندان انجام داده اید لازم است تا مواردی را رعایت کنید تا ماندگاری آن را افزایش دهید. ما در اینجا به تعدادی از این موارد اشاره می کنیم:

 • بعد از بلیچینگ دندان لازم است تا لثه ودندان های خود را با آب گرم ماساژ دهید تا خونرسانی در لثه افزایش یابد و موجب تسریع خونرسانی و کاهش التهابات لثه باشد.
 • تا 48 ساعت از مصرف مواد خوراکی دارای رنگدانه بپرهیزید.
 • بعد از بلیچینگ دندان برای افزایش ماندگاری آن از استعمال دخانیات بپرهیزید.
 • بعد از نوشیدن قهوه و نوشیدنی های رنگ دار دهان خود را شستشو دهید یا در صورت امکان مصرف این نوشیدنی ها را به حداقل برسانید .
 • از مصرف میوه ها و سس های با رنگ تیره بپرهیزید.
 • استفاده از نخ دندان بعد از مسواک را فراموش نکنید.

بلیچینگ دندان در چند جلسه انجام می شود؟

تمام مراحل مربوط به بلیچینگ و سفید کردن دندان ها در یک جلسه و در مدت زمان 15 الی 30 دقیقه انجام می شود. ممکن است برای تکمیل فرآیند بلیچینگ از دندان های ما قالب گیری شود و برای ادامه روند درمان خود از این قالب ها با استفاده از موادی که در اختیارتان قرار می گیرد در منزل برای سفید کردن دندانهایتان استفاده کنید.

مزیت بلیچینگ دندان نسبت به دیگر روش های زیبایی و اصلاح رنگ دندان در چیست؟

مزایا اصلاح رنگ دندان به روش بلیچینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بدون نیاز به تراش دندان
 • مقرون به صرفه تر از روش های دیگر
 • تغییرات رنگ بر روی دندان های خودمان صورت می گیرد
 • سریع بودن روش تنها در یک جلسه

در پایان

باید اشاره کنیم که حتی اگر شما، مشکل بد رنگی دندان نداشته باشید به مرور زمان و افزایش سن امکان تغییر رنگ دندان های شما وجود دارد. شما می توانید با امکانات جدیدی که علم پزشکی د اختیارتان قرار داده از این خدمات مفید استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید با آگاهی به انتخاب مرکز دندانپزشکی قابل اعتماد و بهترین دندانپزشک در تهران مراجعه کنید تا خدماتی رضایت بخش را تجربه کنید.

صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی،ایشان متولد 1353 در تهران هستند.ایشان تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان البرز تهران گذرانده اند و سال 79 از دانشگاه سراسری ایران فارغ التحصیل شده اند. شروع فعالیت حرفه ای خود را از سال 1383 در تهران، با راه اندازی 2 کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشکی بطور شبانه روزی بنام های سیرنا و کلینیک دکتر هرندی و یک مطب تخصصی بنام خودشان با انجام کلیه خدمات ارتودنسی، لامینیت و جراحی زیبایی دندان و … شروع کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *