۱۳ دقیقه
اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

آنچه می خوانید...

لبخند شما چیزهای زیادی در مورد شما می گوید و احساس درونی شما را به دیگران منتقل می کند. به همین دلیل افراد زیادی به دندانپزشکان زیبایی برای اصلاح طرح لبخند مراجعه می کنند. اصلاح طرح لبخند به صورت هنرمندانه لبخندهایی جذاب‌تر، سفیدتر و از نظر زیبایی شناسی دلپذیر ایجاد می کند. با ما همراه باشید تا در ادامه مقاله انواع روش های این کار زیبایی دندان و مزایا و معایب آن را بررسی کنیم:

با یک معاینه تخصصی توسط دندانپزشک زیبایی می توانید مناسب بودن خود برای استفاده از ونیر کامپوزیت را مشخص کنید. ونیر کامپوزیت در افرادی که هیچ بیماری فعال لثه یا التهاب های مربوط به آن را ندارند مناسب است. وجود هرگونه بیماری و عفونت در لثه یا دندان ها می تواند عاملی بازدارنده برای این عمل محسوب شود.دندانپزشکی زیبایی علاوه بر علم دندانپزشکی نیازمند هنر و سلیقه است تا بتواند بهترین درمان و زیبا ترین طرح لبخند را به فرد ارائه دهد.

اصلاح طرح لبخند

در طول جلسه مشاوره رنگ مورد نظر خود را تعیین نمایید. دندانپزشک زیبایی برای اصلاح طرح لبخند به شما مشاوره می دهد که می توان به این میزان سفیدی دست یافت یا خیر. اگر یک بیمار به دنبال داشتن دندان های سفید تر است، لازم است قبل از استفاده از روکش ونیر از روش های معمول سفید کردن دندان استفاده نماید. سپس باید رنگ روکش های ونیر با رنگ دندان های طبیعی اطراف آن مطابقت داده و هماهنگ کند. معمولا برای داشتن طرح لبخند بسیار سفید و شفاف نیاز است تا شما پیش از هر اقدام دندان های خود را سفید نمایید. انجام این کار به منظور ایجاد یک طرح لبخند سفید و براق لازم و ضروری است. البته احتمالاً نیاز به تکرار روش درمانی سفید کردن دندان ها در فواصل زمانی مشخص برای حفظ نتایج وجود دارد.

طراحی لبخند

کامپوزیت طرح لبخند

برای قرار دادن ونیر کامپوزیت ها نیاز است تا  ابتدا دندان ها بطور کامل تمیز شوند تا به این ترتیب هر گونه جرم یا پلاک ایجاد شده در سطح دندان ها پاک شده و یک سطح تمیز برای کار گذاشتن روکش ونیر ایجاد شود.
بعد از پاکسازی نیاز است تا دندان ها بطور کامل خشک شوند. در حین انجام این عمل باید اطمینان حاصل شود که هیچ گونه رطوبت یا بزاقی در محل وجود ندارد که بتواند در عملکرد مواد باندینگ اختلال ایجاد کند. بعد از آن دندانپزشک زیبایی  سطح جلوی دندان ها را به وسیله مواد اسیدی متخلخل می نماید تا به این ترتیب یک سطح مناسب برای کار گذاشتن روکش ونیر ایجاد گردد. در حقیقت این سطح به چسبیدن کامپوزیت دندان به سطح دندان کمک می کند. در این مرحله است که کامپوزیت های مناسب هر دندان بر روی آن قرار گرفته و فیکس می شود.

طرح لبخند

وقتی دیگران با شما دیدار می کنند، لبخند شما اولین و تاثیر گذار ترین جرقه در ذهن آن ها خواهد بود. بنابراین داشتن دندان های صاف، تمیز و مرتب که رنگ جذابی دارند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
افرادی که به هر دلیلی از داشتن دندان های مرتب و تمیز برخوردار نیستند و دندان های آن ها دچار بد رنگی، پریدگی و شکستگی و یا پوسیدگی شده است می توانند با اصلاح طرح لبخند زیبایی و جذابیت خود را بازیابند.

اصلاح طرح لبخند چه نتایجی دارد؟

طرح لبخند زیبای شما نشانه ای از زیبایی و جذابیت تان خواهد بود. اصولا زیبایی ظاهری دندان ها با  استفاده از روش هایی مانند روکش دندان، بریج دندان، اورتودنسی، کاشتن دندان و سفید کردن دندان قابل انجام است. این روش می تواند تا مدت های طولانی ماندگاری داشته باشد.
اصلاح شدیدترین بهم ریختگی های دندانی و یا بدرنگی دندان ها در کمترین جلسات ممکن امکان پذیر خواهد بود و البته انتخاب نوع درمان به عهده دندانپزشک زیبایی است.
دقت در انتخاب دندانپزشک زیبایی باعث می شود تا شما نتیجه ای مطلوب و مناسب تر دریافت نمایید. البته با توجه به این مساله نیاز است تا شما دقت کافی نسبت به این مساله داشته باشید.

در کلینیک دندانپزشکی دکتر مجتبی هرندی، دندانپزشک منتخب صدا و سیما و با تجربه ای 20 ساله در زمینه زیبایی دندان، سلامتی، ظاهر، و عملکرد دندان شما بهبود داده خواهد شد و شما از داشتن یک دندان زیبا و جذاب لذت خواهید برد. برای گرفتن نوبت مشاوره از دکتر هرندی اطلاعات تماس خود را در فرم زیر پر نمائید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود:

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
پیام
اطلاعات تماس شما با موفقیت ثبت شد!
لطفا مجددا اطلاعات تماس خود را وارد نمائید.

اصلاح لبخند با چه روش هایی امکان پذیر است؟

در بسیاری از موارد دندان های شما نیازی به تغییرات عمده نخواهند داشت. در غیر این صورت نیز حتی شدیدترین بهم ریختگی های دندانی نیز قابل اصلاح خواهد بود.
امروزه روش های سریع و بدون دردسری برای داشتن دندان های مرتب ارائه شده است. فرد در طول یک یا دو جلسه درمان می تواند به نتیجه ی بسیار ایده آلی دست یابد.
از جمله درمان های زیبایی برای اصلاح طرح لبخند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارتودنسی
 • بلیچینگ
 • لامینیت های دندانی
 • روکش دندان
 • زیرکونیوم ها

فرآیند اصلاح طرح لبخند منجر به بهبود ظاهر لبخند شما از طریق یک یا چند روش مربوط به زیبایی دندان می شود. ممکن است دندان های شما با یک بلیچینگ ساده درمان شود. در مقابل نیز ممکن است روابط فکی شما نیاز به تغییر داشته باشد و ارتودنسی در نظر گرفته شود.
در حقیقت، یک طرح لبخند چیزی است که شما انتخاب می کنید آن را به دیگران نشان دهید. یک تجدید ساختار کامل دهان می تواند آن چیزی را در اختیار شما قرار دهد که در عمل نیاز به ارائه آن به دیگران وجود دارد.

گیف-اینستاگرام

سفید کردن دندان در دندانپزشکی

بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها برای روشن تر شدن آنها است. این کار نمی تواند پایه دندان های شما را سفیدتر کند، اما می تواند رنگ موجود را با چندین درجه روشن کند. سفید کردن دندان ها روش های مختلفی دارد. شما می توانید با هوم بلیچینگ، سفید کردن دندان در دندانپزشکی و یا برخی کیت های موجود در داروخانه اقدام به این کار زیبایی دندان کنید. البته فراموش نکنید که سفید کردن دندان ها در دندانپزشکی ماندگاری بیشتر و نتیجه زیباتری خواهد داشت.

طرح لبخند چگونه تعیین می شود؟

دندانپزشک زیبایی علاوه در دانش دندانپزشکی نیاز به هنر و ذوق هنری دندانپزشک خواهد داشت. البته این مورد با توجه به علم زیبایی شناسی در نظر گرفته خواهد شد. به یاد داشته باشید که دندانپزشک زیبایی باید فرم کلی چهره، رنگ پوست، حالت لب ها و بینی و بسیاری از موارد دیگر را مد نظر قرار دهد.
همانطور که بیان شد نوع پوست، رنگ مو، دندان (رنگ، پهنا، درازا، ظاهر و نمای دندان)، بافت لثه و لب ها در انتخاب نوع درمان و اندازه ی دندان بعد از طراحی لبخند تاثیر گذار است.

اصلاح طرح لبخند

درمان سفارشی

 قبل از درمان اصلاح طرح لبخند، نیاز است شما و دندانپزشک شما برای دستیابی به بهترین نتایج درمانی برنامه ریزی کنید.

نتایج طولانی مدت 

بهترین دندانپزشک زیبایی تهران یا هر جای دیگری باید از مواد دندانی مدرن و با کیفیت استفاده کند. بسیاری از روش های درمانی که معمولاً در اصلاح طرح لبخند استفاده می شوند، می توانند با مراقبت مناسب یک دهه یا بیشتر دوام داشته باشند. در ویدئو زیر صحبت های دکتر هرندی درباره اصلاح طرح لبخند را می بینید:

01:00
truncate dir-rtl

اصلاح طرح لبخند

افزایش اعتماد به نفس 

اصلاح ظاهر دندان ها به شما امکان می دهد تا از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار شوید.

گیف-اپارات

بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند

مطب دکتر مجتبی هرندی فضایی آرام و راحت را ارائه می نماید و به هر آنچه که برای درمان هرگونه شرایط دندانپزشکی لازم است، مجهز است. ما می توانیم با استفاده از فناوری مدرن دندانپزشکی و تکنیک های نوآورانه، لبخندها را بهبود و زیباتر کنیم.

علاوه بر ارائه مجموعه ای از خدمات، ما فقط از مواد با کیفیت طبیعی استفاده می کنیم که به گونه ای تولید شده اند تا با لبخند شما هماهنگ باشند و موجب زیبایی آن شوند.

علاوه بر آن درمانهای دندانپزشکی موجود دکتر هرندی شامل موارد زیر است:

 • سفید کردن دندان ها مثل بلیچینگ دندان با لیزر
 • روکش های پرسلان
 • ونیر ها
 • انجام ترمیم های مختلف دندان ها
 • ایمپلنت های دندانی
 • کامپوزیت دندان ها
 • بلیچینگ دندان ها
 • ارتودنسی دندان ها

با هر مراجعه، هدف ما ارائه خدمات با کیفیت و قابل اعتماد در دندانپزشکی است. ما شرایطی را فراهم کرده ایم تا شما عزیزان در تمام مواقع احساس آرامش و راحتی کامل کنید.

برای همه بیماران، به خصوص افرادی که جوان‌تر هستند یا به خصوص مضطرب هستند، تیم ما رویکرد مناسبی برای  برای ارئه خدمات به آنها ارائه می نماید. ما در طول مشاوره وقت خود را برای رفع هرگونه ترس و نگرانی که ممکن است برایتان پیش آمده باشد اختصاص می دهیم. به این طریق پایه و اساس اعتماد را ایجاد می کنیم تا در هنگام دریافت مراقبت های دندانپزشکی مورد نیازتان هیچ مشکلی نداشته باشید.

ویژگی های لبخند زیبا

خصوصیات لبخند که ممکن است با اصلاح آن طرح لبخند شما اصلاح شود شامل موارد زیر هستند:

رنگ دندان

رنگ دندان ها زمانی که دچار تغییر می شود ممکن است تیره و کم رنگ شوند و یا این که دچار زردی شوند. زردی دندان ها و یا پر کردن آن ها به وسیله آمالگام های تیره باعث می شود که دندان ها دچار آسیب ظاهری شوند. البته رنگ آن ها شادابی و جذابیت شما را تحت تاثیر قرار می دهند. در بسیاری از موارد که نوع درمان برای اصلاح دندان ها تعیین می شود امکان تعیین رنگ توسط خود فرد وجود خواهد داشت. البته این مساله نیز باید با نظر دندانپزشک زیبایی نیز هماهنگی داشته باشد تا میزان سفیدی دندان ها با توجه به مواردی مانند فرم چهره و میزان سفیدی پوست در نظر گرفته شود.

تغییر موقعیت دندان ها

اصلاح شدیدترین بهم ریختگی های دندان بدون ارتودنسی یکی از خدمات ویژه دکتر مجتبی هرندی است. بیمار می تواند در طول تنها یک جلسه درمان اصلاح شود. بدین صورت نیازی به ارتودنسی دندان ها نیست و شما می توانید از داشتن دندان های هم اندازه و مرتب لذت ببرید. معمولا دندان هایی که کج هستند، روی هم قرار نگرفته اند یا بین آنها فاصله وجود دارد بدون ارتودنسی مرتب و یک دست خواهند شد. البته این زیبایی برای مدت های طولانی ماندگار خواهد بود. یکی دیگر از نشانه های لبخند زیبا دندان های مرتب و یک دست است.

دندان های از دست رفته

جای خالی دندان ها در دهان، زیبایی لبخند شما را به شدت تخریب می نماید. شکستگی و یا افتادگی و حتی کشیدن دندان ها عواملی هستند که باعث می شود شما دندان های خود را از دست بدهید. علاوه بر مشکل ظاهر گاز گرفتن زبان این مورد موجب افزایش ریسک پوسیدگی دندان نیز می شود. با استفاده از روش هایی مانند بریج و یا ایمپلنت می توانیم فضای خالی را جبران و زیبایی را باز گردانیم. امروزه  روش های کاشتن دندان، پل گذاشتن یا دندان مصنوعی جایگزین مناسبی برای دندان های از بین رفته خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مقاله پروتز دندان ثابت را مطالعه نمائید.

هماهنگی دندان ها

دندان های غیر زوج، دندان های نامنظم و دندان های شکسته لبخند شما را تخریب می کنند و گاها اعتماد بنفس فرد را پائین می آورند. اصلاح این مشکلات تغییرات مثبت و چشمگیری به همراه خواهد داشت.

اصلاح طرح لبخند

چه کسانی واجد شرایط برای طرح لبخند هستند

اگر هر کدام از مشکلات ذیل به وجود بیاید و باعث آزرده خاطر کردن فرد شود وی می تواند از اصلاح طرح لبخند استفاده کند:

 • دندان ها پوسیده و یا لب پر شده
 • فاصله بین دندانی زیاد
 • تغییر کردن رنگ دندان ها
 • فاصله بین دندانی زیاد
 • کج بودن دندان
 • نداشتن دندان
 • تغییر کردن رنگ دندان ها

هدف از اصلاح طرح لبخند چیست؟

هدف از روش درمان اصلاح طرح لبخند به وجود آوردن سیستم جونده متعادلی است که در آن دندان ها، بافت های نرم، عضلات، ساختار استخوانی و مفاصل در هارمونی و یکسان بودن کاملی باهم قرار گرفته اند و عمل می کنند.

مسئله بسیار مهمی که باید به آن دقت فراوان داشت این است که طرح لبخند جزئی از دیدگاه مردم برای درمان است. یعنی در واقع می توان گفت طرح لبخند مرحله ای جدا از درمان همه جانبه و کامل بیمار محسوب نمی شود بلکه باید در هماهنگی کامل با احتیاجات درمانی بیمار باشد.

مراقبت های بعد از اصلاح طرح لبخند

با توجه به اینکه کدام روش درمانی و زیبایی برای اصلاح طرح لبحند شما انجام می شود، مراقبت های بعد از اصلاح طرح لبخند متفاوت است. اما برخی موارد در تمام موارد یکسان است که ما به این مراقبت ها اشاره می کنیم:

 • ممکن است بعد از اصلاح طرح لبخند دندان های شما حساس شوند. نگران نباشید، این امر طبیعی است و در فاصله زمانی کمی برطرف می شود.
 • بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید. بعد از هر وعده غذایی دندان های خود را مسواک بزنید.
 • بعد از هر بار مسواک زدن، از نخ دندان استفاده کنید.
 • از شکستن مواد غذایی سخت، مانند فندق و پسته و… با دندان های خود اجتناب کنید.
 •   به صورت مرتب به دندانپزشک خود مراجعه کنید و وضعیت دندان های خود را بررسی کنید. به صورت دوره های شش ماهه یا یکساله.

هزینه اصلاح طرح لبخند

اکثر بیمه های درمانی هزینه دندانپزشکی زیبایی را پوشش نمی دهند. قیمت و هزینه ای که باید برای اصلاح طرح لبخند پرداخت کنید بستگی به روش کار، شدت تغییرات، متریال مصرفی، تعداد جلسات، تخصص دندانپزشک، موقعیت مکانی کلینیک و… دارد. بنابراین نمی توان به طور دقیق گفت که هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است. اما به طور کلی معمولا هزینه بلیچینگ کمترین و سایر درمان ها مانند ارتودنسی و پروتز ثابت بیشتر خواهد بود.

مزایا اصلاح طرح لبخند

با اصلاح ناهماهنگی ها و زیبایی طرح لبخند، می توان علاوه بر زیبایی به کاهش خطر پوسیدگی و بیماری لثه کمک کرد. با بهبود زیبایی لبخند می تواند به افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس شما کمک کند و به طور کلی منجر به افزایش کیفیت زندگی فرد می شود.

عوارض اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند اگر تحت نظر یک دندانپزشک زیبایی باتجربه انجام، بهداشت دهان و دندان رعایت و چکاپ ها منظم انجام شوند عوارض خاصی نخواهد داشت. اما پوسیدگی دندان مهمترین عارضه اصلاح طرح لبخند است. سایر خطرات شامل تغییر رنگ دندان، حساسیت دندان، بیماری پریودنتال و سایر مشکلات سلامت دهان و دندان است. شما می توانید با انجام این کار زیبایی تحت نظر یک فرد حرفه ای و رعایت بهداشت احتمال بروز عوارض را حداقل کنید.

سخن آخر

در این مقاله مبحث اصلاح طرح لبخند را به طور کامل بررسی کردیم. روش ها، مزایا، عوارض و هزینه این کار زیبایی را مطرح کردیم. امیدواریم در انتها به پاسخ سوال خود رسیده باشد. علاقه مندان می توانند از طریق درج نظر در کادر دیدگاه زیر با ما و سایر خوانندگان عزیز در ارتباط باشند.

صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی،ایشان متولد 1353 در تهران هستند.ایشان تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان البرز تهران گذرانده اند و سال 79 از دانشگاه سراسری ایران فارغ التحصیل شده اند. شروع فعالیت حرفه ای خود را از سال 1383 در تهران، با راه اندازی 2 کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشکی بطور شبانه روزی بنام های سیرنا و کلینیک دکتر هرندی و یک مطب تخصصی بنام خودشان با انجام کلیه خدمات ارتودنسی، لامینیت و جراحی زیبایی دندان و … شروع کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *