۵ دقیقه
سفید کردن دندان با لیزر

بلیچینگ دندان با لیزر

آنچه می خوانید...

سفید کردن یا بلیچینگ دندان با لیزر یک روش زیبایی دندانپزشکی است. این کار در کلینیک دندانپزشکی توسط پزشک انجام میشود. هنگام انجام این بلیچینگ پزشک از ژل سفید کننده غلیظ و لیزر برای گرم کردن آن استفاده می کند. لیزر مواد شیمیایی موجود در ژل را فعال و به سرعت دندان ها را سفید می کند.

بلیچینگ یا سفید کردن دندان یک روش درمانی است که می توان به وسیله ژل هایی رنگ دندان ها را از رنگ طبیعی روشن تر کرد. روش بلیچینگ روند ساده ای دارد و آسیب رسان نیست. ابتدا توسط یک ژل که از لثه محافظت می کند روی لثه را می پوشانند. سپس این ژل را با دستگاه لایت کیور سفت می کنند که اضافات ژلی که روی دندان استفاده می شود باعث سوختگی لثه نشود. سپس ژلی که حاوی اکسیژن های فعال است مخلوط می شود و روی دندان ها گذاشته می شود.

باید توجه کرد بلیچینگ برای دندان های طبیعی است و روی دندان هایی که روکش یا ترمیم های کامپوزیت دارند اثری نمی گذارد و این دندان ها را اصلا سفید نمی کند. بنابراین ابتدا باید پزشک مطمئن شود که دندان ها سالم هستند. پس از انجام بلیچینگ می توان ژل را از روی لثه ها برداریم و دندان ها تا چند درجه روشن تر می شوند. که این میزان در هر شخص متفاوت است. پس از آن دندان کاملا شستشو داده می شود و بیمار می تواند از وسایل بهداشتی مثل مسواک، نخ دندان و سایر وسایل استفاده کند تا رنگ دندان دیرتر تغییر کند.

بلیچینگ دندان با لیزر

بلیچینگ دندان با لیزر چگونه انجام می شود؟

بلیچینگ دندان با لیزر یک روش ترکیبی است که در این روش همزمان از روش های قدیمی بلیچینگ و لیزر استفاده می شود. در زمان استفاده ز این روش باید به منظور جلوگیری از اصابت نور لیزر به چشم بیمار از عینک مخصوص استفاده شود و کمتر از یک ساعت زمان می برد.

این روش ابتدا ژل های سفید کننده حاوی پراکسید هیدروژن روی دندان ها قرار می گیرد. سپس نور لیزر به سطح دندان ها تابانده می شود. به طوری که این لیزر سبب فعال شدن پراکسید هیدروژن و نفوذ آن به سطح دندان ها می شود. در این روش تغییری در ساختار دندان ایجاد نمی شود. فقط سبب تغییر رنگ و روشن تر شدن دندان ها تا حدود هشت درجه می شود.

دکتر مجتبی هرندی اصلاح طرح لبخند را با هر روشی برای بیماران خود انجام می دهد .بلیچینگ دندان با لیزر یکی از روش هایی است که دکتر هرندی دندانپزشک زیبایی بسیار در آن مهارت دارد و تخصص ویژه ای در انجام آن دارد. جهت انجام بلیچینگ دندان با لیزر می توانید با شماره هایی که در داخل سایت است تماس حاصل فرمائید.

مراحل سفید کردن دندان با لیزر

سفید کردن دندان ها با لیزر در مطب دندانپزشکی کامل می شود و این روش شامل چند مرحله است:

  1. دندانپزشک شما یک محافظ پلاستیکی یا لاستیکی در دهان شما قرار می دهد تا دهان شما باز بماند.
  2. یک لایه محافظ روی لثه های شما اعمال می شود تا لثه را در برابر ژل سفید کننده محافظت کند و از تحریک و سوزش لثه جلوگیری کند.
  3. پس از گذاشتن لایه محافظ، دندانپزشک ژل سفید کننده را با دقت روی دندان های شما اعمال می کند.
  4. دندانپزشک از یک لیزر قلم مانند برای فعال کردن ژل استفاده می کند.
  5. ژل شروع به از بین بردن لکه ها از روی دندان می کند.
  6. برای چند دقیقه ژل روی دندان باقی می ماند. سپس دندانپزشک آن را بر می دارد. دندانپزشک این مراحل را تا سه یا چهار بار تکرار می کند تا دندان های شما به رنگ دلخواه برسند.
  7. در انتها دندانپزشک دهان شما را شستشو می دهد و لایه محافظ روی لثه ها را برمی دارد.
گیف-اینستاگرام

مقایسه هوم بلیچینگ با لیزر

اکثر محصولات سفید کننده دندان در مطب، از نور LED آبی نه لیزر برای تکمیل بلیچینگ دندان استفاده می کنند.

در تکنیک های سفید کردن با استفاده از LED، نور آبی ژل سفید کننده را فعال می کند.

اما در بلیچینگ دندان با لیزر، از نور لیزر که بسیار باریکتر است و گرمای بیشتری تولید می کند استفاده می شود.

گیف-اپارات

ماندگاری این کار چقدر است؟

با رعایت کردن بهداشت دندان ها و انجام مراقبت های ساده پس از ببلیچینگ برای مدت طولانی می توان دندان ها را سفیدتر از قبل نگه داشت. توصیه می شود روزانه دو بار از خمیر دندان های سفید کنند و همچنین یک بار از نخ دندان استفاده کنید.

همچنین در صورتی که پزشک شما ژل های سفید کننده تجویز کرده است می توانید هر چند روز یکبار هم از آنها استفاده کنید تا دندان ها زمان بیشتری سفید باقی بمانند.

برای اطلاع از اندازه سفیدی در بلیچینگ دندان، مقاله لینک شده را مطالعه نمائید.

مراقبت های بعد از انجام کار

پس از انجام بلیچینگ توصیه می شود از دخانیات، الکل ها، شراب های قرمز و کچاپ کمتر استفاده شود تا ماندگاری اش بیشتر باشد. بلیچینگ در حالت کلی آسیبی به دندان وارد نمی کند. فقط ممکن است ژل روی تمام دندان را نپوشانده باشد و نقاطی بدون بلیچینگ باقی بماند یا گوشه های لثه دچار آسیب و سوختگی شود. که بلافاصله پس از 24 ساعت برطرف می شود.

صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی،ایشان متولد 1353 در تهران هستند.ایشان تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان البرز تهران گذرانده اند و سال 79 از دانشگاه سراسری ایران فارغ التحصیل شده اند. شروع فعالیت حرفه ای خود را از سال 1383 در تهران، با راه اندازی 2 کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشکی بطور شبانه روزی بنام های سیرنا و کلینیک دکتر هرندی و یک مطب تخصصی بنام خودشان با انجام کلیه خدمات ارتودنسی، لامینیت و جراحی زیبایی دندان و … شروع کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *