دکتر مجتبی صفار هرندی » ایمپلنت » مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان
۳ دقیقه
مراقبت های بعد از ایمپلنت دندانی

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

آنچه می خوانید...

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

 

ایمپلنت دندان برای دندان های از دست رفته که دیگر چاره ایی به جز خارج کردن آنها از دهان نمی باشد انجام می گیرد .ایمپلنت های دندان به مانند دندان های واقعی عمل می کنند. یک استوانه فلزی از جنس تیتانیوم، داخل استخوان فک قرار می‌گیرد  و در واقع  نقش ریشه دندان از دست رفته را ایفا می کند. ایمپلنت  دندان وقتی در استخوان فک جوش بخورد و پروتزی شبیه به دندان روی آن قرار بگیرد می تواند تا چندین دهه و یا حتی آخر عمر مانند دندان طبیعی از دست رفته شما باشد. اما ماندگاری ایمپلنت های دندانی هم به عواملی بستگی دارد که بهتر است شما از آنها اطلاعات کافی داشته باشید و با مراقبت های لازم از ایمپلنت دندان خود به بیشتر شدن عمر آنها کمک کنید.

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندانی

 

اقداماتی که باید بعد از گذاشت ایمپلنت دندان به آن توجه داشته باشید.

مسواک زدن:پیش از هر چیز باید بهداشت دهان و دندان رعایت شود که این امر از راه مسواک‌زدن به روش صحیح و طبق تجویز دندانپزشک حاصل خواهد شد.پیشنهاد می شود از مسواک‌های کوچک مخصوص برای تمیز نگه داشتن فضاهای بین ایمپلنت‌ها و دندان‌های طبیعی مجاور استفاده شود زیرا باعث می شود که از تجمع مواد غذایی در فضاهای گفته شده جلوگیری شود .

جرم گیری : در صورتی که نیاز باشد فرد باید جرم گیری دندان انجام دهد تا پلاکت های باکتریال نتوانند موجب تخریب دندان های مجاور بشوند همچنین این پلاکت ها می توانند به مرور زمان به لثه نیز آسیب وارد کنند

در صورتی که مواد غذایی انباشه شوند باعث رسوب جرم و تشکیل لایه‌ای از رسوبات روی دندان‌های طبیعی و همچنین ایمپلنت‌ها شده  و به دنبال آن  تورم وتحریک لثه را مشاهده خواهیم کرد این روند منجر به تحلیل استخوان های  اطراف ایمپلنت یا دندان طبیعی شده و با پیشرفت زیاد، موجب لقی دندان یا ایمپلنت می‌شود.

مراقبت در روزهای اول بعد از ایمپلنت دندان

شاید در روزهای اول به دنبال راه هایی باشید تا بتوانید از درد دندان  خود بکاهید.با مشورت پزشک خود می توانید از قرص های مسکن استفاده کنید.اما از مراقبت های معمول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از دهان‌شویه بخصوص دهان‌شویه‌های ضد‌عفونی‌کننده (مانند کلر هگزیدین)
  • خودداری از جویدن غذا با ایمپلنت‌ها و مصرف غذاهای نرم
  • استفاده از داروهای آنتی‌بیوتیک
  • مصرف نکردن سیگار

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر صفار هرندی

سایر خدمات دکتر صفار هرندی :

اصلاح طرح لبخند

لامینیت دندان 

ارتودنسی

بلیچینگ دندان

کامپوزیت ونیر ها

راه های رتباطی

 ۶۶۷۵۰۱۰۰

۲۶۷۰۵۰۱۸

۲۶۷۰۵۰۲۸0

 

صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی در کلینیک دندانپزشکی خود در مرکز شهر تهران می توانند به شما در درمان مشکلات دهان و دندان و همچنین انجام خدمات زیبایی ددندان از جمله کامپوزیت، لمینیت، بلیچینگ، ایمپلنت و ... کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *