دکتر مجتبی صفار هرندی » مقالات » مزایای کامپوزیت ونیر
۳ دقیقه

مزایای کامپوزیت ونیر

آنچه می خوانید...

مزایای کامپوزیت ونیر چیست؟ کامپوزیت ونیر روشی است که هیچگونه عوارضی را برای فرد ایجاد نمی کند . کامپوزیت ونیر جهت زیبا کردن لبخند به کار می رود . یکی از مزیت های این روش دوام و ماندگاری آن است که سبب شده است بسیاری از افراد این روش را انتخاب کنند . امروزه با گسترش تکنولوژی هر روزه یک مواد بهتری برای بازسازی و زیبا کردن دندان ها روانه بازار می شود .

دکتر مجتبی صفار هرندی اصلاح طرح لبخند را با هر روشی برای بیماران خود انجام می دهد . کامپوزیت ونیر یکی از روش هایی است که دکتر هرندی دندانپزشک زیبایی بسیار در آن مهارت دارد و تخصص ویژه ای در انجام آن دارد . جهت انجام اصلاح طرح لبخند می توانید با شماره هایی که در داخل سایت است تماس حاصل فرمائید .

به صورت کلی می توان به این شکل تعریف کرد که کامپوزیت از مواد زمینه ای تشکیل شده است که به دلیل تاثیرات ذراتی که دارد مقاومت بسیار بالایی را داراست. کامپوزیت دندان از موادی به شکل خمیر است و به وسیله تابش نور در طول موج ویژه به شکل سفت و سخت به وجود می آید. بعد از این که این مواد از شلی در آمد به همراه پولیش ظاهری خوب به خود می گیرد تا دهان را اذیت نکند.

یکی دیگر از مزیت های کامپوزیت ونیر این است که می توان بدین وسیله دندان های خالی را پر کرد. در حقیقت به وسیله این مواد خمیری شکل و به وسیله تابیدن نور در پر کردن دندان های خالی استفاده می شود. بعضی از این کامپوزیت ها جهت زیباکردن دندان ها استفاده می شود که تعداد آن ها ناچیز است . در حقیقت نباید این گونه تصور کرد هر کامپوزیتی که سفید است و یا دارای مقاومت است حتمار بایستی از آن در مبحث زیبایی استفاده کرد.

مزایا ونیر کامپوزیت

لایه ای از مواد است که هم رنگ دندان می باشد که روی دندان ها به منظور ترمیم موضعی یا زیبایی استفاده می شود و همچنین در زمانی که دندان دارای نقص باشد روی دندان قرار می گیرد. ونیر به صورت مستقیم و غیر مستقیم روی دندان به کار گرفته می شود. ونیر مستقیم تنها یک جلسه را به خود اختصاص می دهد و به همراه کامپوزیت ونیر روی دندان قرار می گیرد. هنگامی که همه سطوح دندان دارای عیب و نقص باشد از ونیر مستقیم استفاده می شود. این روش زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد و به تجربه و مهارت و متدهایی که دندانپزشک زیبایی در آن به کار می گیرد مربوط است.
از ونیرها هنگامی استفاده می شود که دندان های برخی از بیماران دچار تغییراتی شده است و برای تغییر رنگ های درونی استفاده می شود. دندان ها بایستی تک تک ونیر شوند. این روش برای افرادی خوب هستند که تمایل دارند در کوتاه ترین زمان ممکن دندان های خود را سفید کنند و نیز کنترل کردن آن هنگامی که ونیر بیرون از دهان باشد بهتر صورت می گیرد. اما از جهت مقاومت و نگه داری نسوج دندانی و ماندگاری و زیبایی بهتر آن ونیرهایی که به صورت غیر مستقیم هستند رواج بیشتری دارند.

صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی

دکتر مجتبی صفار هرندی،ایشان متولد 1353 در تهران هستند.ایشان تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان البرز تهران گذرانده اند و سال 79 از دانشگاه سراسری ایران فارغ التحصیل شده اند. شروع فعالیت حرفه ای خود را از سال 1383 در تهران، با راه اندازی 2 کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشکی بطور شبانه روزی بنام های سیرنا و کلینیک دکتر هرندی و یک مطب تخصصی بنام خودشان با انجام کلیه خدمات ارتودنسی، لامینیت و جراحی زیبایی دندان و … شروع کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *